Transition Networks SPS-UA12DHT-NA AC Adapter - 110 V AC, 220 V AC Input - 12 V DC/1.50 A Output
Category Power Adapters
Contract Item
Item Code: 6759923
Category Power Adapters
Manufacturer Transition Networks, Inc
UNSPSC Code
Weight
2lb
Height
6.9in
Width
6.7in
Length
7.3in
Brand
Transition Networks
Brand Name
Transition Networks
Category
Power Adapters
Compatibility
Transition Networks SISTF1010-150-LR(T) Industrial Unmanaged Switch
Country of Origin
United States
Device Supported
Network Switch
Input Voltage
110 V AC
Manufacturer
Transition Networks, Inc
Manufacturer Part Number
SPS-UA12DHT-NA
Manufacturer Website Address
http://www.transition.com
Maximum Output Current
1.50 A
Output Voltage
12 V dc
Product Model
SPS-UA12DHT-NA
Product Name
SPS-UA12DHT-NA AC Adapter
Product Type
AC Adapter
Compare
Contract Item
Item Code: 6759923
UNSPSC Code
Weight
2lb
Height
6.9in
Width
6.7in
Length
7.3in
Brand
Brand Name
Category
Power Adapters
Compatibility
Country of Origin
United States
Device Supported
Network Switch
Input Voltage
110 V AC
Manufacturer
Transition Networks, Inc
Manufacturer Part Number
SPS-UA12DHT-NA
Manufacturer Website Address
http://www.transition.com
Maximum Output Current
1.50 A
Output Voltage
12 V dc