Category PDUs
Contract Item
Item Code: 5459048
Weight
35lb
Height
12in
Width
24in
Length
30in
Input Current
30 A
Manufacturer
Server Technology, Inc
Manufacturer Part Number
C2WG24SN-YCLN5D6
Manufacturer Website Address
http://www.servertech.com
Mount Type
Rack-mountable
Phase
Three Phase
Plug/Connector Type
NEMA L21-30P
Product Family
PRO2
Product Model
C2WG24SN-YCLN5D6
Product Name
PRO2 C2WG24SN-YCLN5D6 24-Outlets PDU
Product Series
PRO2
Product Type
PDU
Rack Height
2U
Receptacle Detail
6
Receptacle Type
IEC 60320 C13
Compare
Contract Item
Item Code: 5459048
Weight
35lb
Height
12in
Width
24in
Length
30in
Input Current
30 A