Server Technology PRO2 C2WG24SN-5PJN5D6 24-Outlets PDU - Switched - IEC 60309 3P+N+G 6Hr - 18 x IEC 60320 C13, 6 x CX - 415 V AC - Network (RJ-45) - Rack-mountable, Cabinet-mountable
Category PDUs
Contract Item
Item Code: 6491757
Category PDUs
Manufacturer Server Technology, Inc
Description
UNSPSC Code
Weight
27lb
Height
12in
Width
24in
Length
30in
PDUs
Country of Origin
United States
Depth
17.5"
Height
3.5"
Input Current
30 A
Input Voltage
415 V AC
Limited Warranty
2 Year
Management
  • HTTP/HTTPS
  • TLSv1.2, SSHv2
  • Telnet
  • SNMPv2c
  • IPv4
  • IPv6
  • LDAPv3/LDAPS
  • TACACS+
  • RADIUS
  • FTP/SFTP
  • v3 [GET, SET, Traps]
Manufacturer
Server Technology, Inc
Manufacturer Part Number
C2WG24SN-5PJN5D6
Manufacturer Website Address
http://www.servertech.com
Mount Type
Rack-mountable
Network (RJ-45)
Yes
Package Contents
  • PRO2 C2WG24SN-5PJN5D6 24-Outlets PDU
  • Mounting Brackets
Phase
Three Phase
Plug/Connector Type
IEC 60309 3P+N+G 6Hr
Power Rating (Watt)
17.30 kW
Product Family
PRO2
Product Model
C2WG24SN-5PJN5D6
Product Name
Product Series
PRO2
Product Type
PDU
Protection Type
Single Pole
Receptacle Detail
18 x IEC 60320 C13
Receptacle Type
CX
Width
17.2"
Compare
Contract Item
Item Code: 6491757
Description
UNSPSC Code
Weight
27lb
12in
24in
Length
30in
PDUs
Country of Origin
United States
Depth
17.5"
3.5"
Input Current
30 A
Input Voltage
415 V AC
Limited Warranty
2 Year
Management
  • HTTP/HTTPS
  • TLSv1.2, SSHv2
  • Telnet
  • SNMPv2c
  • IPv4
  • IPv6
  • LDAPv3/LDAPS
  • TACACS+
  • RADIUS
  • FTP/SFTP
  • v3 [GET, SET, Traps]
Manufacturer
Server Technology, Inc
Manufacturer Part Number
C2WG24SN-5PJN5D6
Manufacturer Website Address
http://www.servertech.com
Mount Type
Rack-mountable
Network (RJ-45)
Yes
Package Contents
  • Mounting Brackets
Phase
Three Phase
Plug/Connector Type
IEC 60309 3P+N+G 6Hr
Power Rating (Watt)
17.30 kW
Product Family
Product Model
C2WG24SN-5PJN5D6
Product Name
Product Series
Product Type
PDU
Protection Type
Single Pole
Receptacle Detail
18 x IEC 60320 C13
Receptacle Type
CX
17.2"