QNAP TRAY-35-NK-BLK03 Drive Mount Kit
Category Mounting Kits
Contract Item
Item Code: 5533268
Category Mounting Kits
Manufacturer QNAP Systems
Description
HDD Tray for 3.5" and 2.5" drives without key lock, black, plastic with 5 x screws for 2.5" HDD, tooless
UNSPSC Code
Weight
0.3lb
Height
5.5in
Width
1.5in
Length
7.5in
Brand
QNAP
Brand Name
QNAP
Category
Mounting Kits
Compatibility
QNAP Systems NAS:
  • TVS-x82T
  • TVS-x82
Country of Origin
Taiwan
Device Supported
Hard Disk Drive
Manufacturer
QNAP Systems
Manufacturer Part Number
TRAY-35-NK-BLK03
Manufacturer Website Address
http://www.qnap.com
Marketing Information
Product Color
Black
Product Model
TRAY-35-NK-BLK03
Product Name
TRAY-35-NK-BLK03 Drive Mount Kit
Product Type
Drive Mount Kit
Compare
Contract Item
Item Code: 5533268
Manufacturer QNAP Systems
Description
UNSPSC Code
Weight
0.3lb
Height
5.5in
Width
1.5in
Length
7.5in
Brand
Brand Name
Category
Mounting Kits
Compatibility
QNAP Systems NAS:
  • TVS-x82T
  • TVS-x82
Country of Origin
Taiwan
Device Supported
Hard Disk Drive
Manufacturer
QNAP Systems
Manufacturer Part Number
TRAY-35-NK-BLK03
Manufacturer Website Address
http://www.qnap.com
Marketing Information