Middle Atlantic MMB-1X1-12BLK Desk Mount for Monitor - Black - 1 Display(s) Supported - 32" Screen Support - 100 x 100
Category Mounting Kits
Contract Item
Item Code: 5538453
Category Mounting Kits
Manufacturer Legrand Group
Description
Single pivot model with 12" pole; Fits L5 Series Lecterns and RFR and MFR Series Racks.
UNSPSC Code
Weight
10.95lb
Height
7in
Width
13.5in
Length
33in
Brand
Middle Atlantic
Brand Name
Middle Atlantic
Category
Mounting Kits
Compatibility
Middle Atlantic MFR and RFR Series Racks, and L5 Lecterns
Device Supported
Monitor
Environmental Certification
Greenguard
Environmentally Friendly
Yes
Manufacturer
Legrand Group
Manufacturer Part Number
MMB-1X1-12BLK
Marketing Information
Maximum Screen Size Supported
32"
Mounting Pattern
100 x 100
Number of Displays Supported
1
Product Color
Black
Product Model
MMB-1X1-12BLK
Product Name
MMB-1X1-12BLK Desk Mount
Product Series
MMB
Product Type
Desk Mount
Compare
Contract Item
Item Code: 5538453
Manufacturer Legrand Group
Description
UNSPSC Code
Weight
10.95lb
Height
7in
Width
13.5in
Length
33in
Brand
Brand Name
Category
Mounting Kits
Compatibility
Device Supported
Monitor
Environmental Certification
Greenguard
Environmentally Friendly
Yes
Manufacturer
Legrand Group
Manufacturer Part Number
MMB-1X1-12BLK
Marketing Information
Maximum Screen Size Supported
32"