Middle Atlantic EWR-8-22SD Sectional Rack Cabinet - 8U Rack Height x 19" Rack Width - Wall Mountable - Black - 150 lb Maximum Weight Capacity
Category Rack Equipment
Contract Item
Item Code: 5538265
Weight
69lb
Height
25in
Width
27in
Length
31in
Depth
22"
Environmental Certification
Greenguard
Height
21"
Manufacturer Part Number
EWR822SD
Maximum Weight Capacity
150 lb
Package Contents
  • EWR-8-22SD Sectional Rack Cabinet
  • Solid Front Door
Product Model
EWR-8-22SD
Product Name
Rack Height
8U
Rack Width
19"
Width
23.4"
Compare
Contract Item
Item Code: 5538265
Weight
69lb
25in
27in
Length
31in
Depth
22"
Environmental Certification
Greenguard
Wall Mountable
21"
Manufacturer Part Number
EWR822SD
Maximum Weight Capacity
150 lb
Package Contents
  • Solid Front Door
Product Model
EWR-8-22SD
Product Name
Rack Height
8U
Rack Width
19"
23.4"