Middle Atlantic EWR-16-22SD Wall Mount Rack Cabinet - 16U Rack Height x 28" Rack Width - Wall Mountable - Black - Steel
Category Rack Equipment
Contract Item
Item Code: 5538259
Weight
94lb
Height
35in
Width
23in
Length
24in
Depth
22"
Environmental Certification
RoHS
Height
35"
Manufacturer Part Number
EWR1622SD
EWR
Product Material
Steel
Product Model
EWR-16-22SD
Product Name
EWR-16-22SD Wall Mount Rack Cabinet
Rack Height
16U
Rack Width
28"
Compare
Contract Item
Item Code: 5538259
Weight
94lb
35in
Width
23in
Length
24in
Depth
22"
Environmental Certification
RoHS
Wall Mountable
35"
Manufacturer Part Number
EWR1622SD
Product Family
Product Material
Steel
Product Model
EWR-16-22SD
Product Name
Rack Height
16U
Rack Width
28"