Middle Atlantic DWR-35-26PD Rack Cabinet - 35U Rack Height - Black - 300 lb Maximum Weight Capacity
Category Rack Equipment
Contract Item
Item Code: 5538139
Category Rack Equipment
Manufacturer Legrand Group
UNSPSC Code
Weight
229lb
Height
72.4in
Width
29.8in
Length
23.5in
Brand
Middle Atlantic
Brand Name
Middle Atlantic
Category
Rack Equipment
Depth
26"
Environmental Certification
Greenguard
Environmentally Friendly
Yes
Height
68.3"
Limited Warranty
Lifetime
Manufacturer
Legrand Group
Manufacturer Part Number
DWR3526PD
Maximum Weight Capacity
300 lb
Package Contents
  • DWR-35-26PD Wall Mount Rack Cabinet
  • Plexi Front Door
Product Color
Black
Product Family
DWR
Product Model
DWR-35-26PD
Product Name
DWR-35-26PD Rack Cabinet
Product Series
DWR
Product Type
Rack Cabinet
Rack Height
35U
Compare
Contract Item
Item Code: 5538139
Manufacturer Legrand Group
UNSPSC Code
Weight
229lb
72.4in
Width
29.8in
Length
23.5in
Brand
Brand Name
Category
Rack Equipment
Depth
26"
Environmental Certification
Greenguard
Environmentally Friendly
Yes
68.3"