Category Rack Equipment
Contract Item
Item Code: 5538136
Category Rack Equipment
Manufacturer Legrand Group
UNSPSC Code
Weight
194lb
Height
75in
Width
27in
Length
27in
Brand
Middle Atlantic
Brand Name
Middle Atlantic
Category
Rack Equipment
Depth
22"
Environmental Certification
Greenguard
Environmentally Friendly
Yes
Form Factor
Wall Mountable
Height
68"
Limited Warranty
Lifetime
Manufacturer
Legrand Group
Manufacturer Part Number
DWR3522PD
Maximum Weight Capacity
300 lb
Package Contents
  • DWR-35-22PD Wall Mount Rack Cabinet
  • Plexi Front Door
Product Color
Black
Product Family
DWR
Product Model
DWR-35-22PD
Product Name
DWR-35-22PD Rack Cabinet
Product Series
DWR
Product Type
Rack Cabinet
Rack Height
35U
Width
23.4"
Compare
Contract Item
Item Code: 5538136
Manufacturer Legrand Group
UNSPSC Code
Weight
194lb
75in
27in
Length
27in
Brand
Brand Name
Category
Rack Equipment
Depth
22"
Environmental Certification
Greenguard
Environmentally Friendly
Yes
Form Factor
Wall Mountable
68"
Limited Warranty
Lifetime
Manufacturer
Legrand Group
Manufacturer Part Number
DWR3522PD
Maximum Weight Capacity
300 lb
Package Contents
  • Plexi Front Door
Product Color
Black
Product Family
Product Model
DWR-35-22PD
Product Name
DWR-35-22PD Rack Cabinet
Product Series
Product Type
Rack Cabinet
Rack Height
35U
23.4"