CyberPower SMUCB175UAC 3-Phase Modular UPS 3-Phase Circuit Breaker - 175A Circuit Breaker 3 Pole, 1YR Warranty
Category Circuit Breakers
Contract Item
Item Code: 6337494
Category Circuit Breakers
Manufacturer CyberPower Systems, Inc
Description
For Cyberpower Smart App Online 3-Phase Modular UPS system SM040KAMFA.
UNSPSC Code
Weight
4.4lb
Height
8in
Width
4.5in
Length
7.88in
Application/usage
UPS
Brand
CyberPower
Brand Name
CyberPower
Category
Circuit Breakers
Country of Origin
South Korea
Current Rating
175 A
Depth
3.4"
Environmental Certification
RoHS
Environmentally Friendly
Yes
Form Factor
Modular
Height
7.5"
Limited Warranty
1 Year
Manufacturer
CyberPower Systems, Inc
Manufacturer Part Number
SMUCB175UAC
Manufacturer Website Address
http://www.cyberpowersystems.com
Number Of Poles
3
Product Color
Gray/White
Product Family
UPS Hardware
Product Material
Metal
Product Model
SMUCB175UAC
Product Name
SMUCB175UAC Circuit Breaker
Product Series
UPS Hardware
Product Type
Circuit Breaker
Width
3"
Compare
Contract Item
Item Code: 6337494
Description
UNSPSC Code
Weight
4.4lb
8in
4.5in
Length
7.88in
Application/usage
UPS
Brand
Brand Name
Category
Circuit Breakers
Country of Origin
South Korea
Current Rating
175 A
Depth
3.4"
Environmental Certification
RoHS
Environmentally Friendly
Yes
Form Factor
Modular
7.5"
Limited Warranty
1 Year
Manufacturer
CyberPower Systems, Inc
Manufacturer Part Number
SMUCB175UAC
Manufacturer Website Address
Number Of Poles
Product Color
Gray/White
Product Family
Product Material
Metal
Product Model
SMUCB175UAC
Product Name
SMUCB175UAC Circuit Breaker
Product Series
Product Type
Circuit Breaker
3"