CyberPower SMUCB100UAC 3-Phase Modular UPS 3-Phase Circuit Breaker - 100A Circuit Breaker 3 Pole, 1YR Warranty
Category Circuit Breakers
Contract Item
Item Code: 6337493
Category Circuit Breakers
Manufacturer CyberPower Systems, Inc
Description
For Cyberpower Smart App Online 3-Phase Modular UPS system SM020KAMFA.
UNSPSC Code
Weight
2.4lb
Height
4.5in
Width
3.63in
Length
5.5in
Application/usage
UPS
Brand
CyberPower
Brand Name
CyberPower
Category
Circuit Breakers
Current Rating
100 A
Depth
3.3"
Environmental Certification
RoHS
Environmentally Friendly
Yes
Form Factor
Modular
Height
5.1"
Limited Warranty
1 Year
Manufacturer
CyberPower Systems, Inc
Manufacturer Part Number
SMUCB100UAC
Manufacturer Website Address
http://www.cyberpowersystems.com
Number Of Poles
3
Product Color
Gray/White
Product Family
UPS Hardware
Product Material
Metal
Product Model
SMUCB100UAC
Product Name
SMUCB100UAC Circuit Breaker
Product Series
UPS Hardware
Product Type
Circuit Breaker
Width
3"
Compare
Contract Item
Item Code: 6337493
Description
UNSPSC Code
Weight
2.4lb
4.5in
3.63in
Length
5.5in
Application/usage
UPS
Brand
Brand Name
Category
Circuit Breakers
Current Rating
100 A
Depth
3.3"
Environmental Certification
RoHS
Environmentally Friendly
Yes
Form Factor
Modular
5.1"
Limited Warranty
1 Year
Manufacturer
CyberPower Systems, Inc
Manufacturer Part Number
SMUCB100UAC
Manufacturer Website Address
Number Of Poles
Product Color
Gray/White
Product Family
Product Material
Metal
Product Model
SMUCB100UAC
Product Name
SMUCB100UAC Circuit Breaker
Product Series
Product Type
Circuit Breaker
3"