CyberPower ATS PDU24005 10-Outlets PDU - Metered - IEC 60320 C20 - 8 x IEC 60320 C13, 2 x IEC 60320 C19 - 230 V AC - Network (RJ-45) - 1U - Horizontal - Rack-mountable - Hot-swappable
Category PDUs
Contract Item
Item Code: 6505236
Weight
14lb
Height
5in
Width
21in
Length
16in
Depth
8.5"
Yes
Form Factor
Hot-swappable
Height
1.7"
Input Current
16 A
Input Voltage
230 V AC
Input Voltage Range
200 V AC - 240 V AC
Limited Warranty
2 Year
Locking Receptacles
Manufacturer Part Number
PDU24005
Plug/Connector Detail
2 x IEC 60320 C20
Plug/Connector Type
IEC 60320 C20
Product Family
ATS
Product Model
PDU24005
Product Series
ATS
Product Type
PDU
Protection Type
Circuit Breaker
Rack Height
1U
Receptacle Detail
2 x IEC 60320 C19
Weight (approximate)
7.05 lb
Width
17"
Compare
Contract Item
Item Code: 6505236
Weight
14lb
5in
21in
Length
16in
Depth
8.5"
Environmentally Friendly
Form Factor
Hot-swappable
1.7"
Input Current
16 A
Input Voltage
230 V AC
Input Voltage Range
200 V AC - 240 V AC
Limited Warranty
2 Year
Locking Receptacles
Manufacturer Part Number
PDU24005
Plug/Connector Detail
2 x IEC 60320 C20
Plug/Connector Type
IEC 60320 C20
Product Model
PDU24005
PDU
Protection Type
Circuit Breaker
Rack Height
1U
Receptacle Detail
2 x IEC 60320 C19
Receptacle Type
Weight (approximate)
7.05 lb
17"