Compulocks Space 105GA8SB Mounting Enclosure for Tablet - Black - 10.5" Screen Support - 100 x 100 - VESA Mount Compatible
Category Mounting Kits
Contract Item
Item Code: 6516603
Category Mounting Kits
Manufacturer Compulocks Brands Inc.
Description
- High-Grade Aluminum Enclosure
- Conceals charging cable
- Quick Lock and Unlock Keyed Lock
- 100mm x 100mm VESA Pattern
- Compatible with our Security Cable Lock
For more information please contact EU@Compulocks.com
UNSPSC Code
Weight
1.65lb
Height
1.3in
Width
9.2in
Length
12.3in
Application/usage
Flush
Brand
Compulocks
Brand Name
Compulocks
Category
Mounting Kits
Compatibility
Samsung - Galaxy Tab A8
Device Supported
Tablet
Features
Cable Management
Manufacturer
Compulocks Brands Inc.
Manufacturer Part Number
105GA8SB
Manufacturer Website Address
http://www.compulocks.com
Maximum Screen Size Supported
10.5"
Mounting Pattern
100 x 100
Product Color
Black
Product Line
Space
Product Material
High-grade Aluminum
Product Model
105GA8SB
Product Name
Galaxy Tab A8 10.5" Space Secured Display Enclosure - Black
Product Type
Mounting Enclosure
VESA Mount Compatible
Yes
Compare
Contract Item
Item Code: 6516603
Description
- Conceals charging cable
- 100mm x 100mm VESA Pattern
UNSPSC Code
Weight
1.65lb
Height
1.3in
Width
9.2in
Length
12.3in
Application/usage
Flush
Brand
Brand Name
Category
Mounting Kits
Compatibility
Samsung - Galaxy Tab A8
Device Supported
Tablet
Features
Cable Management
Manufacturer
Compulocks Brands Inc.
Manufacturer Part Number
105GA8SB
Manufacturer Website Address
http://www.compulocks.com
Maximum Screen Size Supported
10.5"
Mounting Pattern
100 x 100
Product Color
Black
Product Line
Space
Product Material
High-grade Aluminum
Product Model
105GA8SB
Product Name