Compulocks Space 102IPDSW Wall Mount for iPad (7th Generation), iPad (8th Generation) - White - 10.2" Screen Support - 100 x 100
Category Mounting Kits
Contract Item
Item Code: 5704760
Category Mounting Kits
Manufacturer Compulocks Brands Inc.
Description
iPad Space Enclosure Includes:
* Lockable High Grade Aluminum Enclosure
* VESA Mount Pattern on Back of Enclosure
* iPad Fit Kit for use with different iPad Models
* 2 Enclosure Keys
The iPad Space enclosure is compatible with all of our tablet stands.
For more information please contact EU@Compulocks.com
UNSPSC Code
Weight
1.7lb
Height
1.3in
Width
9.3in
Length
12.4in
Brand
Compulocks
Brand Name
Compulocks
Category
Mounting Kits
Compatibility
Apple - iPad 10.2 (8th & 7th Gen)
Device Supported
iPad (7th Generation)
Features
Lockable
Manufacturer
Compulocks Brands Inc.
Manufacturer Part Number
102IPDSW
Manufacturer Website Address
http://www.compulocks.com
Maximum Screen Size Supported
10.2"
Mounting Pattern
100 x 100
Product Color
White
Product Line
Space
Product Material
Aluminum
Product Model
102IPDSW
Product Name
Space iPad Enclosure Wall Mount
Product Type
Wall Mount
Compare
Contract Item
Item Code: 5704760
Description
iPad Space Enclosure Includes:
* 2 Enclosure Keys
UNSPSC Code
Weight
1.7lb
Height
1.3in
Width
9.3in
Length
12.4in
Brand
Brand Name
Category
Mounting Kits
Compatibility
Device Supported
iPad (7th Generation)
Features
Lockable
Manufacturer
Compulocks Brands Inc.
Manufacturer Part Number
102IPDSW
Manufacturer Website Address
http://www.compulocks.com
Maximum Screen Size Supported
10.2"