Centon LTSC13-UWV Carrying Case (Sleeve) for 13" to 13.3" Notebook - Black - Bump Resistant - Neoprene Body - Faux Fur Interior Material - University of West Virginia Logo - Retail
Category Carrying Cases
Contract Item
Item Code: 6020980
Category Carrying Cases
Manufacturer Centon Electronics
Description
UNSPSC Code
Weight
0.2lb
Height
0.67in
Width
12in
Length
19.4in
Application/usage
Notebook
Brand
Centon
Brand Name
Centon
Category
Carrying Cases
Durability
Bump Resistant
Limited Warranty
1 Year
Manufacturer
Centon Electronics
Manufacturer Website Address
http://www.centon.com
Maximum Screen Size Supported
13.3"
Minimum Screen Size Supported
13"
Package Type
Retail
Product Color
Black
Product Material
Neoprene
Product Type
Carrying Case
Style
Sleeve
Compare
Contract Item
Item Code: 6020980
Description
UNSPSC Code
Weight
0.2lb
Height
0.67in
Width
12in
Length
19.4in
Application/usage
Notebook
Brand
Brand Name
Category
Carrying Cases
Durability
Bump Resistant
Limited Warranty
1 Year
Manufacturer
Centon Electronics
Manufacturer Website Address
http://www.centon.com
Maximum Screen Size Supported
13.3"
Minimum Screen Size Supported
13"