Centon Collegiate LTSC15-LSU Carrying Case (Sleeve) for 15" to 16" Notebook - Black - Neoprene Body - Louisiana State University Logo
Category Carrying Cases
Contract Item
Item Code: 6020941
Category Carrying Cases
Manufacturer Centon Electronics
Description
Syracuse University Edition - Show your school pride with Centon's Collegiate line of products.
UNSPSC Code
Weight
0.2lb
Height
0.67in
Width
12in
Length
19.4in
Application/usage
Notebook
Brand
Centon
Brand Name
Centon
Category
Carrying Cases
Limited Warranty
1 Year
Manufacturer
Centon Electronics
Manufacturer Website Address
http://www.centon.com
Maximum Screen Size Supported
16"
Minimum Screen Size Supported
15"
Product Color
Black
Product Line
Collegiate
Product Material
Neoprene
Product Type
Carrying Case
Style
Sleeve
Compare
Contract Item
Item Code: 6020941
Description
UNSPSC Code
Weight
0.2lb
Height
0.67in
Width
12in
Length
19.4in
Application/usage
Notebook
Brand
Brand Name
Category
Carrying Cases
Limited Warranty
1 Year
Manufacturer
Centon Electronics
Manufacturer Website Address
http://www.centon.com
Maximum Screen Size Supported
16"
Minimum Screen Size Supported
15"