B+B SmartWorx MeanWell SDR-480P-24 Power Supply - DIN Mountable - 120 V AC, 230 V AC, 370 V DC Input - 24 V DC Output - 480 W
Category Power Supplies
Contract Item
Item Code: 6338741
Category Power Supplies
Manufacturer Advantech Co., Ltd
Description
UNSPSC Code
Weight
3.66lb
Height
0.31in
Width
5.75in
Length
8in
Brand
B+B SmartWorx
Brand Name
B+B SmartWorx
Category
Power Supplies
Country of Origin
Taiwan
Form Factor
DIN Mountable
Input Voltage
120 V AC
Manufacturer
Advantech Co., Ltd
Output Current
20 A
Output Power
480 W
Output Voltage
24 V DC
Product Line
MeanWell
Product Type
Power supply
Compare
Contract Item
Item Code: 6338741
Description
UNSPSC Code
Weight
3.66lb
Height
0.31in
Width
5.75in
Length
8in
Brand
Brand Name
Category
Power Supplies
Country of Origin
Taiwan
Form Factor
DIN Mountable
Input Voltage
120 V AC
Manufacturer
Advantech Co., Ltd
Output Current
20 A
Output Power
480 W
Output Voltage
24 V DC