B+B SmartWorx MeanWell SDR-480-48 480W Power Supply - DIN Rail - 120 V AC, 230 V AC, 370 V DC Input - 48V DC Output - 480 W - 94% Efficiency
Category Power Supplies
Contract Item
Item Code: 6338740
Category Power Supplies
Manufacturer Advantech Co., Ltd
Description
UNSPSC Code
Weight
2lb
Height
7in
Width
5in
Length
6in
Brand
B+B SmartWorx
Brand Name
B+B SmartWorx
Category
Power Supplies
Depth
5.1"
Efficiency
94%
Environmental Certification
Taiwan RoHS
Environmentally Friendly
Yes
Form Factor
DIN Rail
Height
4.9"
Input Voltage
120 V AC
Limited Warranty
3 Year
Manufacturer
Advantech Co., Ltd
Output Current
10 A
Output Power
480 W
Output Voltage
48V DC
Packaged Quantity
8
Product Line
MeanWell
Product Type
Power supply
Width
3.4"
Compare
Contract Item
Item Code: 6338740
Description
UNSPSC Code
Weight
2lb
7in
5in
Length
6in
Brand
Brand Name
Category
Power Supplies
Depth
5.1"
Efficiency
94%
Environmental Certification
Taiwan RoHS
Environmentally Friendly
Yes
Form Factor
DIN Rail
4.9"
Input Voltage
120 V AC
Limited Warranty
3 Year
Manufacturer
Advantech Co., Ltd
Output Current
10 A
Output Power
480 W
Output Voltage
48V DC
Packaged Quantity
8
Product Line
MeanWell
Product Type
Power supply
3.4"