Axiom 8GB DDR4-2133 ECC UDIMM - AX42133E15Z/8G - 8 GB - DDR4-2133/PC4-17000 DDR4 SDRAM - 2133 MHz - CL15 - 1.20 V - ECC - Unbuffered - 288-pin - UDIMM - Lifetime Warranty
Category RAM Modules
Contract Item
Item Code: 4071396
Category RAM Modules
Manufacturer Axiom Memory Solutions
Description
DDR4 Features:
  • Improved data signal.
  • UNSPSC Code
    Weight
    0.03lb
    Height
    0.16in
    Width
    1.18in
    Length
    5.25in
    Brand
    AXIOM
    Brand Name
    AXIOM
    CAS Latency
    CL15
    Category
    RAM Modules
    Environmental Certification
    RoHS
    Environmentally Friendly
    Yes
    Error Checking
    ECC
    Form Factor
    UDIMM
    Limited Warranty
    Lifetime
    Manufacturer
    Axiom Memory Solutions
    Manufacturer Part Number
    AX42133E15Z/8G
    Memory Size
    8 GB
    Memory Speed
    2133 MHz
    Memory Standard
    DDR4-2133/PC4-17000
    Memory Technology
    DDR4 SDRAM
    Memory Voltage
    1.20 V
    Number of Pins
    288-pin
    Product Name
    8GB DDR4-2133 ECC UDIMM - AX42133E15Z/8G
    Product Type
    RAM Module
    Signal Processing
    Unbuffered
    Compare
    Contract Item
    Item Code: 4071396
    Description
    DDR4 Features:
  • Improved data signal.
  • UNSPSC Code
    Weight
    0.03lb
    Height
    0.16in
    Width
    1.18in
    Length
    5.25in
    Brand
    Brand Name
    CAS Latency
    CL15
    Category
    RAM Modules
    Environmental Certification
    RoHS
    Environmentally Friendly
    Yes
    Error Checking
    ECC
    Form Factor
    UDIMM
    Limited Warranty
    Lifetime
    Manufacturer
    Axiom Memory Solutions
    Manufacturer Part Number
    AX42133E15Z/8G
    Memory Size
    8 GB
    Memory Speed
    2133 MHz
    Memory Standard
    DDR4-2133/PC4-17000
    Memory Technology
    DDR4 SDRAM
    Memory Voltage
    1.20 V