Axiom 8GB DDR3-1600 Low Voltage ECC RDIMM - AX31600R11A/8L - 8 GB - DDR3 SDRAM - 1600 MHz DDR3-1600/PC3-12800 - 1.35 V - ECC - Registered
Specifications
0.04lb
RAM Modules
Server
ECC
RDIMM
5.3"
Lifetime
Axiom Memory Solutions
AX31600R11A/8L
8 GB
1600 MHz
DDR3-1600/PC3L-12800
DDR3 SDRAM
240-pin
8GB DDR3-1600 Low Voltage ECC RDIMM - AX31600R11A/8L
RAM Module
Registered
157.5 mil
0.64 oz
1.2"