Axiom 8GB DDR3-1333 UDIMM Kit (2 x 4GB) # AX31333N9Y/8GK - 8 GB (2 x 4 GB) - DDR3 SDRAM - 1333 MHz DDR3-1333/PC3-10600 - Non-ECC - Unbuffered - 240-pin - DIMM
Description
DDR3 offers:
- Powerful performance - DDR3 nearly doubles the speed of DDR2 by offering faster data rates.
- Low Power Consumption - DDR3 operates on a reduced supply voltage thanks to its efficient design.
Specifications
0.07lb
AXIOM
AXIOM
RAM Modules
UDIMM
5.3"
Lifetime
Axiom Memory Solutions
AX31333N9Y/8GK
8 GB
1333 MHz
DDR3-1333/PC3-10600
DDR3 SDRAM
2 x 4GB
240-pin
AX31333N9Y/8GK
8GB DDR3-1333 UDIMM Kit (2 x 4GB) - AX31333N9Y/8GK
RAM Module
157.5 mil
1.2"