Axiom 600GB 12Gb/s SAS 10K RPM SFF Hot-Swap HDD for Lenovo - 7XB7A00025 - 10000rpm - Hot Swappable
Contract Item
Item Code: 5123372
Manufacturer Axiom Memory Solutions
Description
  • Delivers proven reliability, with a higher MTBF than standard grade drives
  • Larger drive cache allows much faster access to data on the platters within the hard drive
  • Reduces design and support costs by building a solid enterprise storage foundation
  • Fully tested for drive speed and quality
  • Meets or exceeds original manufacturer's specifications
  • Free unlimited tech support
UNSPSC Code
Weight
0.64lb
Height
3.1in
Width
5.45in
Length
0.63in
Brand
AXIOM
Brand Name
AXIOM
Category
Hard Drives/Solid State Drives
Compatibility
Lenovo ThinkSystem SR550 Server
Device Supported
Server
Disk Format
512n
Drive Interface
SAS
Drive Interface Standard
12Gb/s SAS
Drive Type
Internal
Form Factor
2.5"
Hot Swappable
Yes
Manufacturer
Axiom Memory Solutions
Manufacturer Part Number
7XB7A00025-AX
Product Name
ThinkSystem 2.5" 600GB 10K SAS 12Gb Hot Swap 512n HDD
Product Type
Hard Drive
Spindle Speed (rpm)
10000
Storage Capacity
600 GB
Compare
Contract Item
Item Code: 5123372
Description
  • Free unlimited tech support
UNSPSC Code
Weight
0.64lb
Height
3.1in
Width
5.45in
Length
0.63in
Brand
Brand Name
Category
Hard Drives/Solid State Drives
Compatibility
Device Supported
Server
Disk Format
512n
Drive Interface
SAS
Drive Interface Standard
12Gb/s SAS
Drive Type
Internal
Form Factor
2.5"
Hot Swappable
Yes
Manufacturer
Axiom Memory Solutions
Manufacturer Part Number
7XB7A00025-AX
Product Name