Axiom 4GB DDR3-1600 UDIMM - AX31600N11Z/4G - 4 GB - DDR3 SDRAM - 1600 MHz DDR3-1600/PC3-12800 - Non-ECC - DIMM
Description
DDR3 offers:
- Powerful performance - DDR3 nearly doubles the speed of DDR2 by offering faster data rates.
- Low Power Consumption - DDR3 operates on a reduced supply voltage thanks to its efficient design.
Specifications
0.04lb
0.01in
0.01in
0.01in
AXIOM
AXIOM
RAM Modules
Desktop PC
UDIMM
5.3"
Lifetime
Axiom Memory Solutions
AX31600N11Z/4G
4 GB
1600 MHz
DDR3-1600/PC3-12800
DDR3 SDRAM
240-pin
4GB DDR3-1600 UDIMM - AX31600N11Z/4G
RAM Module
157.5 mil
1.2"