Category Modules
Contract Item
Item Code: 3794431
Category Modules
Weight
0.05lb
Height
0.8in
Width
4.5in
Length
1.8in
Application/usage
Data Networking
Category
Modules
Compatibility
MSA Compliant
Connector Type
RJ-45
Country of Origin
United States
Depth
2.2"
Ethernet Technology
Gigabit Ethernet
Form Factor
Hot-swappable
Height
0.3"
Interfaces/Ports Details
1 x RJ-45 1000Base-TX LAN
Manufacturer Part Number
SFP-GE-RJ45-AO
Manufacturer Website Address
http://www.addoncomputer.com
Maximum Data Transfer Rate
1
Network Technology
1000Base-TX
Product Name
SFP (mini-GBIC) Module
Product Type
SFP (mini-GBIC)
Total Number of Ports
1
Weight (approximate)
0.15 lb
Width
0.5"
Compare
Contract Item
Item Code: 3794431
Weight
0.05lb
0.8in
4.5in
Length
1.8in
Application/usage
Data Networking
Category
Modules
Compatibility
MSA Compliant
Connector Type
RJ-45
Country of Origin
United States
Depth
2.2"
Ethernet Technology
Gigabit Ethernet
Form Factor
Hot-swappable
0.3"
Interfaces/Ports Details
1 x RJ-45 1000Base-TX LAN
Manufacturer Part Number
SFP-GE-RJ45-AO
Manufacturer Website Address
http://www.addoncomputer.com
Maximum Data Transfer Rate
Network Technology
1000Base-TX
Product Name
SFP (mini-GBIC) Module
Product Type
SFP (mini-GBIC)
Total Number of Ports
Weight (approximate)
0.15 lb
0.5"