Category Modules
Contract Item
Item Code: 3794456
Category Modules
Weight
0.08lb
Height
1in
Width
2in
Length
4.5in
Application/usage
Data Networking
Category
Modules
Connector Type
LC
Country of Origin
United States
Depth
4.8"
Fiber Mode Supported
Single-Mode
Height
1.2"
Interfaces/Ports Details
1 x LC OC-48/STM-16 Network
Limited Warranty
3 Year
Manufacturer
Manufacturer Part Number
SFP-OC48-SR-AO
Manufacturer Website Address
http://www.addoncomputer.com
Media Type Supported
Optical Fiber
Network Technology
OC-48/STM-16
Product Name
SFP (mini-GBIC) Module
Product Type
SFP (mini-GBIC)
Total Number of Ports
1
Weight (approximate)
0.40 lb
Width
2.8"
Compare
Contract Item
Item Code: 3794456
Weight
0.08lb
1in
2in
Length
4.5in
Application/usage
Data Networking
Category
Modules
Connector Type
LC
Country of Origin
United States
Depth
4.8"
Fiber Mode Supported
Single-Mode
1.2"
Interfaces/Ports Details
1 x LC OC-48/STM-16 Network
Limited Warranty
3 Year
Manufacturer
Manufacturer Part Number
SFP-OC48-SR-AO
Manufacturer Website Address
http://www.addoncomputer.com
Media Type Supported
Optical Fiber
Network Technology
OC-48/STM-16
Product Name
SFP (mini-GBIC) Module
Product Type
SFP (mini-GBIC)
Total Number of Ports
1
Weight (approximate)
0.40 lb
2.8"