AddOn AM667D2DFB5/4G x2 HP 397415-S21 Compatible Factory Original 8GB DDR2-667MHz Fully Buffered ECC Dual Rank 1.8V 240-pin CL5 FBDIMM - 100% compatible and guaranteed to work
Category RAM Modules
Contract Item
Weight
0.25lb
Height
0.75in
Width
3.5in
Length
6in
Country of Origin
China
Error Checking
ECC
Form Factor
DIMM
Manufacturer Part Number
397415-S21-AM
Manufacturer Website Address
http://www.addoncomputer.com
Memory Size
8 GB
Memory Speed
667 MHz
Memory Technology
DDR2 SDRAM
Memory Voltage
1.80 V
Number of Modules
2 x 4GB
Number of Pins
240-pin
Product Name
FACTORY ORIGINAL 8GB (2x4GB) DDR2 667MHZ DR DIMM F/HP
Product Type
RAM Module
Signal Processing
Fully Buffered
Thickness
500 mil
Weight (approximate)
1 lb
Width
2"
Compare
Contract Item
Weight
0.25lb
Height
0.75in
3.5in
Length
6in
Country of Origin
China
Error Checking
ECC
Form Factor
DIMM
Manufacturer Part Number
397415-S21-AM
Manufacturer Website Address
http://www.addoncomputer.com
Memory Size
8 GB
Memory Speed
667 MHz
Memory Technology
DDR2 SDRAM
Memory Voltage
1.80 V
Number of Modules
2 x 4GB
Number of Pins
240-pin
Product Name
Product Type
RAM Module
Signal Processing
Fully Buffered
Thickness
500 mil
Weight (approximate)
1 lb
2"