AddOn AM667D2DFB5/4G x2 Dell A2146192 Compatible Factory Original 8GB DDR2-667MHz Fully Buffered ECC Dual Rank 1.8V 240-pin CL5 FBDIMM - 100% compatible and guaranteed to work
Category RAM Modules
Contract Item
Weight
0.75lb
Height
3in
Width
1in
Length
2in
Country of Origin
China
Error Checking
ECC
Form Factor
DIMM
Manufacturer Part Number
A2146192-AM
Manufacturer Website Address
http://www.addoncomputer.com
Memory Size
8 GB
Memory Speed
667 MHz
Memory Technology
DDR2 SDRAM
Memory Voltage
1.80 V
Number of Modules
2 x 4GB
Number of Pins
240-pin
Product Name
FACTORY ORIGINAL 8GB (2x4GB) DDR2 667MHZ DR DIMM F/Dell
Product Type
RAM Module
Signal Processing
Fully Buffered
Weight (approximate)
1 lb
Width
3.8"
Compare
Contract Item
Weight
0.75lb
Height
3in
1in
Length
2in
Country of Origin
China
Error Checking
ECC
Form Factor
DIMM
Manufacturer Part Number
A2146192-AM
Manufacturer Website Address
http://www.addoncomputer.com
Memory Size
8 GB
Memory Speed
667 MHz
Memory Technology
DDR2 SDRAM
Memory Voltage
1.80 V
Number of Modules
2 x 4GB
Number of Pins
240-pin
Product Name
Product Type
RAM Module
Signal Processing
Fully Buffered
Weight (approximate)
1 lb
3.8"