AddOn AM667D2DFB5/4G x1 JEDEC Standard Factory Original 4GB DDR2-667MHz Fully Buffered ECC Dual Rank 1.8V 240-pin CL5 FBDIMM - 100% compatible and guaranteed to work
Category RAM Modules
Contract Item
Weight
0.5lb
Height
0.5in
Width
0.5in
Length
0.5in
Country of Origin
United States
Manufacturer Part Number
AM667D2DFB5/4G
Manufacturer Website Address
http://www.addoncomputer.com
Marketing Information
Memory Size
4 GB
Memory Speed
667 MHz
Memory Standard
DDR2-667/PC2-5300
Memory Technology
DDR2 SDRAM
Product Name
4GB DDR2 SDRAM Memory Module
Product Type
RAM Module
Compare
Contract Item
Weight
0.5lb
Height
0.5in
Width
0.5in
Length
0.5in
Country of Origin
United States
Manufacturer Part Number
AM667D2DFB5/4G
Manufacturer Website Address
http://www.addoncomputer.com
Marketing Information
Memory Size
4 GB
Memory Speed
667 MHz