AddOn AM2133D4SR4RLP/8G x1 Lenovo 4X70F28589 Compatible Factory Original 8GB DDR4-2133MHz Registered ECC Single Rank x4 1.2V 288-pin CL15 RDIMM - 100% compatible and guaranteed to work
Category RAM Modules
Contract Item
Description
This Lenovo 4X70F28589 compatible 8GB DDR4-2133MHz single rank registered ECC 1.2V 288-pin CL15 factory original RDIMM is 100% guaranteed to be compatible with your system and to work right the first time. All of our server memory is built to strict JEDEC standards at one of the tier 1 facilities (Samsung, Micron, or Hynix). Our products are also guaranteed by federal law to not affect or void OEM warranties.
UNSPSC Code
Weight
0.05lb
Height
0.25in
Width
2in
Length
6.5in
Manufacturer Part Number
4X70F28589-AM
Memory Size
8 GB
Memory Speed
2133 MHz
Memory Voltage
1.20 V
Number of Modules
1 x 8GB
Product Name
8GB DDR4 SDRAM Memory Module
Compare
Contract Item
Description
UNSPSC Code
Weight
0.05lb
Height
0.25in
Width
2in
Length
6.5in
Manufacturer Part Number
4X70F28589-AM
Memory Size
8 GB
Memory Speed
2133 MHz
Memory Voltage
1.20 V