AddOn AM2133D4SR4RLP/8G x1 HP J9P82AT Compatible Factory Original 8GB DDR4-2133MHz Registered ECC Single Rank x4 1.2V 288-pin CL15 RDIMM - 100% compatible and guaranteed to work
Category RAM Modules
Contract Item
Description
This HP J9P82AT compatible 8GB DDR4-2133MHz Single Rank Registered ECC 1.2V 288-pin CL15 factory original RDIMM is 100% guaranteed to be compatible with your system and to work right the first time. Adding additional memory is the best way to increase the performance of your system. All our memory is built to strict JEDEC standards to meet or exceed the Tier 1 OEM's factory requirements. Our products are also guaranteed by federal law to not affect or void OEM warranties.
UNSPSC Code
Weight
0.1lb
Height
0.5in
Width
1.9in
Length
5.8in
AddOn
CAS Latency
CL15
Category
RAM Modules
Country of Origin
China
Error Checking
ECC
Form Factor
DIMM
Manufacturer Part Number
J9P82AT-AM
Manufacturer Website Address
http://www.addoncomputer.com
Memory Size
8 GB
Memory Speed
2133 MHz
Memory Technology
DDR4 SDRAM
Memory Voltage
1.20 V
Number of Modules
1 x 8GB
Number of Pins
288-pin
Product Name
8GB DDR4 SDRAM Memory Module
Product Type
RAM Module
Signal Processing
Registered
Weight (approximate)
1 lb
Width
1.5"
Compare
Contract Item
Description
UNSPSC Code
Weight
0.1lb
Height
0.5in
1.9in
Length
5.8in
CAS Latency
CL15
Category
RAM Modules
Country of Origin
China
Error Checking
ECC
Form Factor
DIMM
Manufacturer Part Number
J9P82AT-AM
Manufacturer Website Address
http://www.addoncomputer.com
Memory Size
8 GB
Memory Speed
2133 MHz
Memory Technology
DDR4 SDRAM
Memory Voltage
1.20 V
Number of Modules
1 x 8GB
Number of Pins
288-pin
Product Name
8GB DDR4 SDRAM Memory Module
Product Type
RAM Module
Signal Processing
Registered
Weight (approximate)
1 lb
1.5"