AddOn AM2133D4QR4LRLP/32G x1 JEDEC Standard Factory Original 32GB DDR4-2133MHz Load-Reduced ECC Quad Rank x4 1.2V 288-pin CL15 LRDIMM - A7910489, A7945725, SNPMMRR9C/32G, 46W0800, 46W0799, 726722-B21, 752372-081, 774174-001, 4X70F28591, 726722-S21, 4X70G7
Category RAM Modules
Contract Item
Weight
0.5lb
Height
65in
Width
2in
Length
5in
Country of Origin
United States
Form Factor
DIMM
Manufacturer
Manufacturer Part Number
AM2133D4QR4LRLP/32G
Manufacturer Website Address
http://www.addoncomputer.com
Memory Size
32 GB
Memory Speed
2133 MHz
Memory Standard
DDR4-2133/PC4-17000
Memory Technology
DDR4 SDRAM
Memory Voltage
1.20 V
Product Name
32GB DDR4 SDRAM Memory Module
Product Type
RAM Module
Signal Processing
Registered
Compare
Contract Item
Weight
0.5lb
Height
65in
Width
2in
Length
5in
Country of Origin
United States
Form Factor
DIMM
Manufacturer
Manufacturer Part Number
AM2133D4QR4LRLP/32G
Manufacturer Website Address
http://www.addoncomputer.com
Memory Size
32 GB
Memory Speed
2133 MHz
Memory Standard
DDR4-2133/PC4-17000
Memory Technology
DDR4 SDRAM
Memory Voltage
1.20 V