AddOn AM2133D4QR4LRLP/32G x1 HP 726722-S21 Compatible Factory Original 32GB DDR4-2133MHz Load-Reduced ECC Quad Rank x4 1.2V 288-pin CL15 LRDIMM - 100% compatible and guaranteed to work
Category RAM Modules
Contract Item
Description
This HP 726722-S21 compatible 32GB DDR4-2133MHz quad rank load-reduced ECC 1.2V 288-pin CL15 factory original LRDIMM is 100% guaranteed to be compatible with your system and to work right the first time. All of our server memory is built to strict JEDEC standards at one of the tier 1 facilities (Samsung, Micron, or Hynix). Our products are also guaranteed by federal law to not affect or void OEM warranties.
UNSPSC Code
Weight
0.5lb
Height
0.5in
Width
6in
Length
2in
Country of Origin
China
Form Factor
LRDIMM
Manufacturer Part Number
726722-S21-AM
Memory Size
32 GB
Memory Speed
2133 MHz
Memory Voltage
1.20 V
Number of Modules
1 x 32GB
Product Name
32GB DDR4 SDRAM Memory Module
Product Type
RAM Module
Weight (approximate)
12 oz
Width
1.5"
Compare
Contract Item
Description
UNSPSC Code
Weight
0.5lb
Height
0.5in
6in
Length
2in
Country of Origin
China
Form Factor
LRDIMM
Manufacturer Part Number
726722-S21-AM
Memory Size
32 GB
Memory Speed
2133 MHz
Memory Voltage
1.20 V
Number of Modules
1 x 32GB
Product Name
32GB DDR4 SDRAM Memory Module
Product Type
RAM Module
Weight (approximate)
12 oz
1.5"