AddOn AM2133D4QR4LRLP/32G x1 HP 726722-B21 Compatible Factory Original 32GB DDR4-2133MHz Load-Reduced ECC Quad Rank x4 1.2V 288-pin CL15 LRDIMM - 100% compatible and guaranteed to work
Category RAM Modules
Contract Item
Description
This HP 726722-B21 compatible 32GB DDR4-2133MHz quad rank load-reduced ECC 1.2V 288-pin CL15 factory original LRDIMM is 100% guaranteed to be compatible with your system and to work right the first time. All of our server memory is built to strict JEDEC standards at one of the tier 1 facilities (Samsung, Micron, or Hynix). Our products are also guaranteed by federal law to not affect or void OEM warranties.
UNSPSC Code
Weight
0.5lb
Height
2.5in
Width
3.75in
Length
0.5in
AddOn
CAS Latency
CL15
Category
RAM Modules
Country of Origin
China
Device Supported
Server
Error Checking
ECC
Form Factor
LRDIMM
Manufacturer Part Number
726722-B21-AM
Manufacturer Website Address
http://www.addoncomputer.com
Memory Size
32 GB
Memory Speed
2133 MHz
Memory Technology
DDR4 SDRAM
Memory Voltage
1.20 V
Number of Modules
1 x 32GB
Number of Pins
288-pin
Product Name
32GB DDR4 SDRAM Memory Module
Product Type
RAM Module
Weight (approximate)
12 oz
Width
1.5"
Compare
Contract Item
Description
UNSPSC Code
Weight
0.5lb
Height
2.5in
3.75in
Length
0.5in
CAS Latency
CL15
Category
RAM Modules
Country of Origin
China
Device Supported
Server
Error Checking
ECC
Form Factor
LRDIMM
Manufacturer Part Number
726722-B21-AM
Manufacturer Website Address
http://www.addoncomputer.com
Memory Size
32 GB
Memory Speed
2133 MHz
Memory Technology
DDR4 SDRAM
Memory Voltage
1.20 V
Number of Modules
1 x 32GB
Number of Pins
288-pin
Product Name
32GB DDR4 SDRAM Memory Module
Product Type
RAM Module
Weight (approximate)
12 oz
1.5"