AddOn AM2133D4DR8RLP/8G x1 HP 759934-S21 Compatible Factory Original 8GB DDR4-2133MHz Registered ECC Dual Rank x8 1.2V 288-pin CL15 RDIMM - 100% compatible and guaranteed to work
Category RAM Modules
Contract Item
Description
This HP 759934-S21 compatible 8GB DDR4-2133MHz dual rank registered ECC 1.2V 288-pin CL15 factory original RDIMM is 100% guaranteed to be compatible with your system and to work right the first time. All of our server memory is built to strict JEDEC standards at one of the tier 1 facilities (Samsung, Micron, or Hynix). Our products are also guaranteed by federal law to not affect or void OEM warranties.
UNSPSC Code
Weight
0.1lb
Height
0.5in
Width
2in
Length
6.75in
Country of Origin
China
Manufacturer Part Number
759934-S21-AM
Memory Size
8 GB
Memory Speed
2133 MHz
Memory Voltage
1.20 V
Product Name
8GB DDR4 SDRAM Memory Module
Registered
Weight (approximate)
1 lb
Width
1.5"
Compare
Contract Item
Description
UNSPSC Code
Weight
0.1lb
Height
0.5in
2in
Length
6.75in
Country of Origin
China
Manufacturer Part Number
759934-S21-AM
Memory Size
8 GB
Memory Speed
2133 MHz
Memory Voltage
1.20 V
Product Name
8GB DDR4 SDRAM Memory Module
Registered
Weight (approximate)
1 lb
1.5"