AddOn AM2133D4DR4RLP/32G x1 JEDEC Standard Factory Original 32GB DDR4-2133MHz Registered ECC Dual Rank x4 1.2V 288-pin CL15 RDIMM - 728629-B21, 752370-091, 752370-B21, 774175-001, A8217683, 4X70G88311, 95Y4808, 7113004, U-MEM-32GB-DDR4, RAMRG2133DDR4-32G,
Category RAM Modules
Contract Item
Description
This Industry Standard 32GB DDR4-2133MHz dual rank registered ECC 1.2V 288-pin CL15 factory original RDIMM is 100% guaranteed to be compatible with your system and to work right the first time. All of our server memory is built to strict JEDEC standards at one of the tier 1 facilities (Samsung, Micron, or Hynix). Our products are also guaranteed by federal law to not affect or void OEM warranties.
UNSPSC Code
Weight
0.5lb
Height
0.5in
Width
2in
Length
6.5in
Country of Origin
United States
DIMM
Manufacturer
Manufacturer Part Number
AM2133D4DR4RLP/32G
Memory Size
32 GB
Memory Speed
2133 MHz
Memory Voltage
1.20 V
Number of Modules
1 x 32GB
Product Name
32GB DDR4 SDRAM Memory Module
Compare
Contract Item
Description
UNSPSC Code
Weight
0.5lb
Height
0.5in
Width
2in
Length
6.5in
Country of Origin
United States
DIMM
Manufacturer
Manufacturer Part Number
AM2133D4DR4RLP/32G
Memory Size
32 GB
Memory Speed
2133 MHz
Memory Voltage
1.20 V