AddOn AM2133D4DR4RLP/16G x1 JEDEC Standard Factory Original 16GB DDR4-2133MHz Registered ECC Dual Rank x4 1.2V 288-pin CL15 RDIMM - A7910488, SNP1R8CRC/16G, 46W0796, 46W0795, 726719-S21, 726719-B21, 752369-081, 752369-581, 774172-001, 4X70F28590, J9P83AA,
Category RAM Modules
Contract Item
Weight
0.1lb
Height
0.2in
Width
6in
Length
2in
Country of Origin
United States
Form Factor
DIMM
Manufacturer
Manufacturer Part Number
AM2133D4DR4RLP/16G
Manufacturer Website Address
http://www.addoncomputer.com
Memory Size
16 GB
Memory Speed
2133 MHz
Memory Standard
DDR4-2133/PC4-17000
Memory Technology
DDR4 SDRAM
Memory Voltage
1.20 V
Product Name
16GB DDR4 SDRAM Memory Module
Product Type
RAM Module
Signal Processing
Registered
Compare
Contract Item
Weight
0.1lb
Height
0.2in
Width
6in
Length
2in
Country of Origin
United States
Form Factor
DIMM
Manufacturer
Manufacturer Part Number
AM2133D4DR4RLP/16G
Manufacturer Website Address
http://www.addoncomputer.com
Memory Size
16 GB
Memory Speed
2133 MHz
Memory Standard
DDR4-2133/PC4-17000
Memory Technology
DDR4 SDRAM
Memory Voltage
1.20 V