AddOn AM1866D3QR4LRN/32G x1 JEDEC Standard Factory Original 32GB DDR3-1866MHz Load-Reduced ECC Quad Rank x4 1.5V 240-pin CL13 LRDIMM - 708643-B21, 712384-081, 46W0761, 46W0760, 708643-S21, F1F33AA, A7187321, SNPJGGRTC/32G, MT72JSZS4G72LZ-1G9
Category RAM Modules
Contract Item
Weight
0.5lb
Height
65in
Width
2in
Length
5in
AddOn
CAS Latency
CL13
Category
RAM Modules
Compatibility
  • UCS B200 M3 Blade Server
  • UCS B-Series B420 M3 Blade Server
  • UCS C240 M3 Rack-Mount Server
  • Precision Workstation T7610
Country of Origin
United States
Device Supported
Server
Form Factor
LRDIMM
Manufacturer Part Number
AM1866D3QR4LRN/32G
Manufacturer Website Address
http://www.addoncomputer.com
Memory Size
32 GB
Memory Speed
1866 MHz
Memory Technology
DDR3 SDRAM
Memory Voltage
1.50 V
Number of Pins
240-pin
Product Name
32GB DDR3 SDRAM Memory Module
Product Type
RAM Module
Compare
Contract Item
Weight
0.5lb
Height
65in
Width
2in
Length
5in
CAS Latency
CL13
Category
RAM Modules
Compatibility
  • UCS B200 M3 Blade Server
  • Precision Workstation T7610
Country of Origin
United States
Device Supported
Server
Form Factor
LRDIMM
Manufacturer Part Number
AM1866D3QR4LRN/32G
Manufacturer Website Address
http://www.addoncomputer.com
Memory Size
32 GB
Memory Speed
1866 MHz
Memory Technology
DDR3 SDRAM
Memory Voltage
1.50 V