AddOn AM1866D3QR4LRN/32G x1 HP 708643-B21 Compatible Factory Original 32GB DDR3-1866MHz Load-Reduced ECC Quad Rank x4 1.5V 240-pin CL13 LRDIMM - 100% compatible and guaranteed to work
Category RAM Modules
Contract Item
Description
This HP 708643-B21 compatible 32GB DDR3-1866MHz quad rank load-reduced ECC 1.5V 240-pin CL13 factory original LRDIMM is 100% guaranteed to be compatible with your system and to work right the first time. All of our server memory is built to strict JEDEC standards at one of the tier 1 facilities (Samsung, Micron, or Hynix). Our products are also guaranteed by federal law to not affect or void OEM warranties.
UNSPSC Code
Weight
0.5lb
Height
6.5in
Width
2in
Length
0.5in
AddOn
CAS Latency
CL13
Category
RAM Modules
Device Supported
Server
Error Checking
ECC
Form Factor
LRDIMM
Manufacturer Part Number
708643-B21-AM
Manufacturer Website Address
http://www.addoncomputer.com
Memory Size
32 GB
Memory Speed
1866 MHz
Memory Technology
DDR3 SDRAM
Memory Voltage
1.50 V
Number of Modules
1 x 32GB
Number of Pins
240-pin
Product Name
32GB DDR3 SDRAM Memory Module
Product Type
RAM Module
Compare
Contract Item
Description
UNSPSC Code
Weight
0.5lb
Height
6.5in
Width
2in
Length
0.5in
CAS Latency
CL13
Category
RAM Modules
Device Supported
Server
Error Checking
ECC
Form Factor
LRDIMM
Manufacturer Part Number
708643-B21-AM
Manufacturer Website Address
http://www.addoncomputer.com
Memory Size
32 GB
Memory Speed
1866 MHz
Memory Technology
DDR3 SDRAM
Memory Voltage
1.50 V