AddOn AM1866D3DR8EN/4G x1 HP 708633-B21 Compatible Factory Original 4GB DDR3-1866MHz Unbuffered ECC Dual Rank x8 1.5V 240-pin CL13 UDIMM - 100% compatible and guaranteed to work
Category RAM Modules
Contract Item
Description
This HP 708633-B21 compatible 4GB DDR3-1866MHz dual rank registered ECC 1.5V 240-pin CL13 factory original RDIMM is 100% guaranteed to be compatible with your system and to work right the first time. All of our server memory is built to strict JEDEC standards at one of the tier 1 facilities (Samsung, Micron, or Hynix). Our products are also guaranteed by federal law to not affect or void OEM warranties.
UNSPSC Code
Weight
0.5lb
Height
65in
Width
2in
Length
5in
AddOn
CAS Latency
CL13
Category
RAM Modules
Country of Origin
China
Device Supported
Server
Error Checking
ECC
Manufacturer Part Number
708633-B21-AM
Memory Size
4 GB
Memory Speed
1866 MHz
Memory Voltage
1.50 V
Number of Modules
1 x 4GB
Product Name
4GB DDR3 SDRAM Memory Module
Signal Processing
Registered
Width
1.5"
Compare
Contract Item
Description
UNSPSC Code
Weight
0.5lb
Height
65in
2in
Length
5in
CAS Latency
CL13
Category
RAM Modules
Country of Origin
China
Device Supported
Server
Error Checking
ECC
Manufacturer Part Number
708633-B21-AM
Memory Size
4 GB
Memory Speed
1866 MHz
Memory Voltage
1.50 V
Number of Modules
1 x 4GB
Product Name
4GB DDR3 SDRAM Memory Module
Signal Processing
Registered
Weight (approximate)
12 oz
1.5"