AddOn AM1600D3QR4LRN/32G x1 Cisco UCS-ML-1X324RY-A Compatible Factory Original 32GB DDR3-1600MHz Load-Reduced ECC Quad Rank x4 1.35V 240-pin CL11 LRDIMM - 100% compatible and guaranteed to work
Category RAM Modules
Contract Item
Description
This Cisco UCS-ML-1X324RY-A compatible 32GB DDR3-1600MHz Quad Rank Load-Reduced ECC 1.35V 240-pin CL11 factory original LRDIMM is 100% guaranteed to be compatible with your system and to work right the first time. Adding additional memory is the best way to increase the performance of your system. All our memory is built to strict JEDEC standards to meet or exceed the Tier 1 OEM's factory requirements. Our products are also guaranteed by federal law to not affect or void OEM warranties.
UNSPSC Code
Weight
0.65lb
Height
2.8in
Width
2.4in
Length
6.4in
Country of Origin
China
Form Factor
LRDIMM
Manufacturer Part Number
UCS-ML-1X324RY-A-AM
Memory Size
32 GB
Memory Speed
1600 MHz
Memory Voltage
1.35 V
Number of Modules
1 x 32GB
Product Name
32GB DDR3 SDRAM Memory Module
Width
1.5"
Compare
Contract Item
Description
UNSPSC Code
Weight
0.65lb
Height
2.8in
2.4in
Length
6.4in
Country of Origin
China
Form Factor
LRDIMM
Manufacturer Part Number
UCS-ML-1X324RY-A-AM
Memory Size
32 GB
Memory Speed
1600 MHz
Memory Voltage
1.35 V
Number of Modules
1 x 32GB
Product Name
32GB DDR3 SDRAM Memory Module
12 oz
1.5"