AddOn AM1600D3DR8VRN/8G x1 Lenovo 0C19534 Compatible Factory Original 8GB DDR3-1600MHz Registered ECC Dual Rank x8 1.35V 240-pin CL11 Very Low Profile RDIMM - 100% compatible and guaranteed to work
Category RAM Modules
Contract Item
Description
This Lenovo 0C19534 compatible 8GB DDR3-1600MHz dual rank registered ECC 1.35V 240-pin CL11 factory original RDIMM is 100% guaranteed to be compatible with your system and to work right the first time. All of our server memory is built to strict JEDEC standards at one of the tier 1 facilities (Samsung, Micron, or Hynix). Our products are also guaranteed by federal law to not affect or void OEM warranties.
UNSPSC Code
Weight
0.5lb
Height
0.5in
Width
0.5in
Length
0.5in
Country of Origin
China
Manufacturer Part Number
0C19534-AM
Memory Size
8 GB
Memory Speed
1600 MHz
Memory Voltage
1.35 V
Number of Modules
1 x 8GB
Product Name
8GB DDR3 SDRAM Memory Module
Signal Processing
Registered
Width
1.5"
Compare
Contract Item
Description
UNSPSC Code
Weight
0.5lb
Height
0.5in
0.5in
Length
0.5in
Country of Origin
China
Manufacturer Part Number
0C19534-AM
Memory Size
8 GB
Memory Speed
1600 MHz
Memory Voltage
1.35 V
Number of Modules
1 x 8GB
Product Name
8GB DDR3 SDRAM Memory Module
Signal Processing
Registered
Weight (approximate)
12 oz
1.5"