AddOn AM1600D3DR8EN/4G x1 HP 669322-B21 Compatible Factory Original 4GB DDR3-1600MHz Unbuffered ECC Dual Rank x8 1.5V 240-pin CL11 UDIMM - 100% compatible and guaranteed to work
Category RAM Modules
Contract Item
Description
This HP 669322-B21 compatible 4GB DDR3-1600MHz Dual Rank Unbuffered ECC 1.5V 240-pin CL11 factory original UDIMM is 100% guaranteed to be compatible with your system and to work right the first time. Adding additional memory is the best way to increase the performance of your system. All our memory is built to strict JEDEC standards to meet or exceed the Tier 1 OEM's factory requirements. Our products are also guaranteed by federal law to not affect or void OEM warranties.
UNSPSC Code
Weight
0.1lb
Height
1.1in
Width
2in
Length
6.4in
AddOn
CAS Latency
CL11
Category
RAM Modules
Country of Origin
China
Error Checking
ECC
Manufacturer Part Number
669322-B21-AM
Memory Size
4 GB
Memory Speed
1600 MHz
Memory Voltage
1.50 V
Number of Modules
1 x 4GB
Number of Pins
240-pin
Product Name
4GB DDR3 SDRAM Memory Module
Signal Processing
Unbuffered
Width
1.5"
Compare
Contract Item
Description
UNSPSC Code
Weight
0.1lb
Height
1.1in
2in
Length
6.4in
CAS Latency
CL11
Category
RAM Modules
Country of Origin
China
Error Checking
ECC
Manufacturer Part Number
669322-B21-AM
Memory Size
4 GB
Memory Speed
1600 MHz
Memory Voltage
1.50 V
Number of Modules
1 x 4GB
Number of Pins
240-pin
Product Name
4GB DDR3 SDRAM Memory Module
Signal Processing
Unbuffered
Weight (approximate)
12 oz
1.5"