AddOn AM1333D3SRLPR/4G x1 JEDEC Standard Factory Original 4GB DDR3-1333MHz Registered ECC Single Rank 1.35V 240-pin CL9 RDIMM - 100% compatible and guaranteed to work
Category RAM Modules
Contract Item
Weight
0.04lb
Height
1in
Width
2in
Length
7in
Country of Origin
United States
Device Supported
Server
Form Factor
DIMM
Manufacturer Part Number
AM1333D3SRLPR/4G
Memory Size
4 GB
Memory Speed
1333 MHz
Product Name
4GB DDR3 SDRAM Memory Module
Signal Processing
Registered
Weight (approximate)
1.60 oz
Compare
Contract Item
Weight
0.04lb
Height
1in
Width
2in
Length
7in
Country of Origin
United States
Device Supported
Server
Form Factor
DIMM
Manufacturer Part Number
AM1333D3SRLPR/4G
Memory Size
4 GB
Memory Speed
1333 MHz