AddOn AM1333D3SRLPR/2G x2 JEDEC Standard Factory Original 4GB DDR3-1333MHz Registered ECC Single Rank 1.35V 240-pin CL9 RDIMM - 100% compatible and guaranteed to work
Category RAM Modules
Contract Item
Weight
0.1lb
Height
0.8in
Width
3.1in
Length
6.9in
RAM Modules
Device Supported
Server
Form Factor
DIMM
Manufacturer Part Number
AM1333D3SRLPR/4GKIT
Manufacturer Website Address
http://www.addoncomputer.com
Marketing Information
Memory Size
4 GB
Memory Speed
1333 MHz
Memory Standard
DDR3-1333/PC3-10600
Memory Technology
DDR3 SDRAM
Number of Modules
2 x 2GB
Number of Pins
240-pin
Packaged Quantity
1
Product Name
4GB DDR3 SDRAM Memory Module
Signal Processing
Registered
Compare
Contract Item
Weight
0.1lb
Height
0.8in
Width
3.1in
Length
6.9in
RAM Modules
Device Supported
Server
Form Factor
DIMM
Manufacturer Part Number
AM1333D3SRLPR/4GKIT
Manufacturer Website Address
http://www.addoncomputer.com
Marketing Information
Memory Size
4 GB
Memory Speed
1333 MHz