AddOn AM1333D3QRLRD/32GB x1 HP 647885-B21 Compatible Factory Original 32GB DDR3-1333MHz Load-Reduced ECC Quad Rank 1.35V 240-pin CL9 LRDIMM - 100% compatible and guaranteed to work
Category RAM Modules
Contract Item
Description
This HP 647885-B21 compatible 32GB DDR3-1333MHz quad rank load-reduced ECC 1.35V 240-pin CL9 factory original LRDIMM is 100% guaranteed to be compatible with your system and to work right the first time. All of our server memory is built to strict JEDEC standards at one of the tier 1 facilities (Samsung, Micron, or Hynix). Our products are also guaranteed by federal law to not affect or void OEM warranties.
UNSPSC Code
Weight
0.5lb
Height
6.5in
Width
2in
Length
0.5in
AddOn
CAS Latency
CL9
Category
RAM Modules
Compatibility
HP Server ProLiant BL685c Gen7 (G7) - (518878-B21)
Country of Origin
China
Device Supported
Server
Error Checking
ECC
Form Factor
LRDIMM
Manufacturer Part Number
647885-B21-AM
Manufacturer Website Address
http://www.addoncomputer.com
Memory Size
32 GB
Memory Speed
1333 MHz
Memory Technology
DDR3 SDRAM
Memory Voltage
1.35 V
Number of Modules
1 x 32GB
Number of Pins
240-pin
Product Name
32GB DDR3 SDRAM Memory Module
Product Type
RAM Module
Weight (approximate)
12 oz
Width
1.5"
Compare
Contract Item
Description
UNSPSC Code
Weight
0.5lb
Height
6.5in
2in
Length
0.5in
CAS Latency
CL9
Category
RAM Modules
Compatibility
Country of Origin
China
Device Supported
Server
Error Checking
ECC
Form Factor
LRDIMM
Manufacturer Part Number
647885-B21-AM
Manufacturer Website Address
http://www.addoncomputer.com
Memory Size
32 GB
Memory Speed
1333 MHz
Memory Technology
DDR3 SDRAM
Memory Voltage
1.35 V
Number of Modules
1 x 32GB
Number of Pins
240-pin
Product Name
32GB DDR3 SDRAM Memory Module
Product Type
RAM Module
Weight (approximate)
12 oz
1.5"