AddOn AM1333D3QR4VRN/32G x1 JEDEC Standard Factory Original 32GB DDR3-1333MHz Registered ECC Quad Rank x4 1.35V 240-pin CL9 Very Low Profile RDIMM - 100% compatible and guaranteed to work
Category RAM Modules
Contract Item
Weight
0.5lb
Country of Origin
United States
Manufacturer Part Number
AM1333D3QR4VRN/32G
Memory Size
32 GB
Memory Speed
1333 MHz
Memory Standard
DDR3-1333/PC3-10600
Memory Technology
DDR3 SDRAM
Memory Voltage
1.35 V
Product Name
32GB DDR3 SDRAM Memory Module
Weight (approximate)
8 Oz
Width
3.8"
Compare
Contract Item
Weight
0.5lb
Country of Origin
United States
Manufacturer Part Number
AM1333D3QR4VRN/32G
Memory Size
32 GB
Memory Speed
1333 MHz
Memory Standard
DDR3-1333/PC3-10600
Memory Technology
DDR3 SDRAM
Memory Voltage
1.35 V
Product Name
32GB DDR3 SDRAM Memory Module
Weight (approximate)
8 Oz
Width
3.8"