AddOn AM1333D3QR4VRN/32G x1 Dell A6994464 Compatible Factory Original 32GB DDR3-1333MHz Registered ECC Quad Rank x4 1.35V 240-pin CL9 Very Low Profile RDIMM - 100% compatible and guaranteed to work
Category RAM Modules
Contract Item
Description
This Dell A6994464 compatible 32GB DDR3-1333MHz quad rank registered ECC 1.35V 240-pin CL9 factory original RDIMM is 100% guaranteed to be compatible with your system and to work right the first time. All of our server memory is built to strict JEDEC standards at one of the tier 1 facilities (Samsung, Micron, or Hynix). Our products are also guaranteed by federal law to not affect or void OEM warranties.
UNSPSC Code
Weight
0.75lb
Height
65in
Width
375in
Length
5in
AddOn
CAS Latency
CL9
Category
RAM Modules
Error Checking
ECC
Form Factor
DIMM
Manufacturer Part Number
A6994464-AM
Manufacturer Website Address
http://www.addoncomputer.com
Memory Size
32 GB
Memory Speed
1333 MHz
Memory Technology
DDR3 SDRAM
Memory Voltage
1.35 V
Number of Modules
1 x 32GB
Number of Pins
240-pin
Product Name
32GB DDR3 SDRAM Memory Module
Product Type
RAM Module
Signal Processing
Registered
Compare
Contract Item
Description
UNSPSC Code
Weight
0.75lb
Height
65in
Width
375in
Length
5in
CAS Latency
CL9
Category
RAM Modules
Error Checking
ECC
Form Factor
DIMM
Manufacturer Part Number
A6994464-AM
Manufacturer Website Address
http://www.addoncomputer.com
Memory Size
32 GB
Memory Speed
1333 MHz
Memory Technology
DDR3 SDRAM
Memory Voltage
1.35 V