AddOn AM1333D3DRLPR/8G x1 Dell A4051428 Compatible Factory Original 8GB DDR3-1333MHz Registered ECC Dual Rank 1.35V 240-pin CL9 RDIMM - 100% compatible and guaranteed to work
Category RAM Modules
Contract Item
Weight
0.5lb
Height
0.5in
Width
0.5in
Length
0.5in
Country of Origin
China
Device Supported
Server
Error Checking
ECC
Manufacturer Part Number
A4051428-AM
Manufacturer Website Address
http://www.addoncomputer.com
Memory Size
8 GB
Memory Speed
1333 MHz
Memory Standard
DDR3-1333/PC3-10600
Memory Technology
DDR3 SDRAM
Number of Modules
1 x 8GB
Product Model
A4051428-AM
Product Name
FACTORY ORIGINAL 8GB DDR3 1333MHz Dual Rank LP Module
Product Type
RAM Module
Signal Processing
Registered
Weight (approximate)
12 oz
Width
2"
Compare
Contract Item
Weight
0.5lb
Height
0.5in
0.5in
Length
0.5in
Country of Origin
China
Device Supported
Server
Error Checking
ECC
Manufacturer Part Number
Manufacturer Website Address
http://www.addoncomputer.com
Memory Size
8 GB
Memory Speed
1333 MHz
Memory Standard
DDR3-1333/PC3-10600
Memory Technology
DDR3 SDRAM
Number of Modules
1 x 8GB
Product Model
Product Name
Product Type
RAM Module
Signal Processing
Registered
Weight (approximate)
12 oz
2"