AddOn AM1333D3DRLPR/4G x1 Lenovo 67Y1433 Compatible Factory Original 4GB DDR3-1333MHz Registered ECC Dual Rank 1.5V 240-pin CL9 RDIMM - 100% compatible and guaranteed to work
Category RAM Modules
Contract Item
Weight
0.05lb
Height
0.5in
Width
5.7in
Length
1.9in
Country of Origin
China
Device Supported
Server
Error Checking
ECC
Form Factor
DIMM
Manufacturer Part Number
67Y1433-AM
Manufacturer Website Address
http://www.addoncomputer.com
Memory Size
4 GB
Memory Speed
1333 MHz
Memory Standard
DDR3-1333/PC3-10600
Memory Technology
DDR3 SDRAM
Number of Modules
1 x 4GB
Number of Pins
240-pin
Product Model
67Y1433-AM
Product Name
FACTORY ORIGINAL 4GB DDR3 1333MHz Dual Rank Module
Product Type
RAM Module
Signal Processing
Registered
Weight (approximate)
12 oz
Width
1.5"
Compare
Contract Item
Weight
0.05lb
Height
0.5in
5.7in
Length
1.9in
Country of Origin
China
Device Supported
Server
Error Checking
ECC
Form Factor
DIMM
Manufacturer Part Number
Manufacturer Website Address
http://www.addoncomputer.com
Memory Size
4 GB
Memory Speed
1333 MHz
Memory Standard
DDR3-1333/PC3-10600
Memory Technology
DDR3 SDRAM
Number of Modules
1 x 4GB
Number of Pins
240-pin
Product Model
Product Name
Product Type
RAM Module
Signal Processing
Registered
Weight (approximate)
12 oz
1.5"