AddOn AM1333D3DRE/4G x1 JEDEC Standard Factory Original 4GB DDR3-1333MHz Unbuffered ECC Dual Rank 1.5V 240-pin CL9 UDIMM - 100% compatible and guaranteed to work
Category RAM Modules
Contract Item
Weight
0.05lb
Height
0.01in
Width
2in
Length
7in
Country of Origin
United States
Device Supported
Server
Error Checking
ECC
Form Factor
DIMM
Manufacturer Part Number
AM1333D3DRE/4G
Manufacturer Website Address
http://www.addoncomputer.com
Memory Size
4 GB
Memory Speed
1333 MHz
Memory Technology
DDR3 SDRAM
Number of Pins
240-pin
Product Name
4GB DDR3 SDRAM Memory Module
Product Type
RAM Module
Compare
Contract Item
Weight
0.05lb
Height
0.01in
Width
2in
Length
7in
Country of Origin
United States
Device Supported
Server
Error Checking
ECC
Form Factor
DIMM
Manufacturer Part Number
AM1333D3DRE/4G
Manufacturer Website Address
http://www.addoncomputer.com
Memory Size
4 GB
Memory Speed
1333 MHz